W środę 12 czerwca 2019 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Lesznie odbyła się cykliczna już uroczystość wręczenia nagród Prezydenta Miasta Leszna - Leszczyńskich Laurów Oświaty 2019. Była ona okazją do uhonorowania 22 młodych ludzi z leszczyńskich szkół, którzy rozwijając swoje talenty zostali finalistami i laureatami konkursów i olimpiad przedmiotowych. Jak co roku, uroczystość współorganizowało II Liceum Ogólnokształcące.

Na uroczystość wręczenia Leszczyńskich Laurów Oświaty zaproszenie przyjęło wielu znakomitych gości, w tym przedstawiciele władz oświatowych, dyrektorzy szkół, przedstawiciele leszczyńskich mediów, nauczyciele oraz rodzice laureatów nagród.

 

Na poziomie szkół podstawowych Leszczyński Laur Oświaty otrzymali:

Wojciech Jur (SP 3), Aleksandra Staducka (SP 3), Helena Wojciechowska (SP 3) oraz Natalia Kołodziejczyk (SP 12).

Wśród uczniów oddziałów gimnazjalnych Leszczyński Laur Oświaty otrzymali:

Filip Dorsz (G 8), Zuzanna Zofia Hermanowicz (G 4 ) i Wiktoria Zofia Rabiega (G 4).

Spośród uczniów szkół ponadgimnazjalnych Leszczyńskie Laury Oświaty otrzymali:

Jakub Cugier (I LO), Michał Kierul (II LO), Alicja Hornicka (II LO), Paweł Radoła (ZSE), Patrycja Kowalska (ZSE), Tomasz Marcinowski (ZSE), Bartłomiej Urbanowski (ZSE), Alicja Zielonka (ZSE), Szymon Skrzypczak (ZSE), Żaneta Marach (ZSE) i Kinga Pazoła (ZSE).

 

Na zakończenie uroczystości głos zabrał Wiceprezydent Miasta Leszna, pan Piotr Jóźwiak, który pogratulował laureatom wybitnych wyników w nauce oraz zaznaczył, że takich sukcesów nie udałoby się im osiągnąć, gdyby nie ich ogromna pasja do nauki.

Oprawę artystyczną uroczystości przygotował między innymi zespół The Kopernix z II Liceum Ogólnokształcącego. Po uroczystości wszyscy nagrodzeni, rodzice oraz goście zostali zaproszeni na poczęstunek.

Zdjęcia: Dąbrówka Talarczyk z kl. 2b2Galeria zdjęć: