Towarzystwo Przyjaciół IILO

Drodzy Przyjaciele II LO; Absolwenci, Rodzice uczniów i wszyscy Ci, którym bliska jest nasza szkoła.

Każdy z Was może wesprzeć nasze działania na rzecz ciągłego polepszania warunków i podwyższania jakości nauki uczniów i pracy nauczycieli, wpłacając dobrowolne datki na poniżej podane konto Towarzystwa Przyjaciół IILO. Będziemy wdzięczni za każde wsparcie, a uzyskane fundusze pozwolą na finansowanie modernizacji sal lekcyjnych, sal gimnastycznych i korytarzy budynku, który ma już 40 lat.

Za każdą wpłatę serdecznie dziękujemy. Cała Społeczność II LO.

numer konta Towarzystwa Przyjaciół IILO: 86 1020 3088 0000 8402 0031 2561

Bank PKO BP

Przekaż nam 1,5% podatku - pomożemy naszym uczniom! To nic nie kosztuje, a może dużo pomóc.

POMÓŻ NAM, MY POMAGAMY INNYM!

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego działającą na rzecz uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Lesznie. Realizujemy cele statutowe poprzez fundowanie stypendiów uzdolnionym uczniom w trudnej sytuacji materialnej, zakup pomocy naukowych i dydaktycznych, organizowanie zajęć dodatkowych i pozalekcyjnych oraz finansowanie imprez sportowo-rekreacyjnych.

Zwracamy się do Państwa z prośbą o przekazanie 1,5% podatku na realizowane przez Towarzystwo cele pożytku publicznego. Zapewniamy, że będzie to dobra inwestycja w przyszłe sukcesy naszej młodzieży.

Krystyna Łasowska

Kto może przekazać 1,5% podatku organizacjom?

• podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych,
  • podatnicy opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych,
  • podatnicy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą i korzystający z liniowej, 19-procentowej stawki podatku.
  • Jak przekazać 1,5% podatku organizacji pożytku publicznego?

1. Wybrać organizację pożytku publicznego, której chcemy przekazać 1,5%.

2. Wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym (PIT-36, PIT-37 lub PIT-28).

3. W zeznaniu podajemy nazwę organizacji oraz numer jej wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego.

4. Pieniądze - 1,5% podatku należnego - na konto wybranej organizacji przekaże urząd skarbowy w terminie do 3 miesięcy. Z wyliczonej kwoty potrącone zostaną koszty przelewu

Statut Towarzystwa Przyjaciół II LO

Deklaracja członkowska